Odkurzacze elektryczne


Aktywne filtry

STIHL SEA 20 Odkurzacz...
  • -60,00 zł

STIHL SEA 20 Odkurzacz akumulatorowy, bez akumulatora i ładowarki

Cena 379,00 zł Cena podstawowa 439,00 zł
W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI: - ODKURZACZ AKUMULATOROWY SEA 20 - DYSZA DO SZCZELIN - DYSZA UNIWERSALNA ZE...
STIHL SEA 20 Odkurzacz...
  • -90,00 zł
W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI: - ODKURZACZ AKUMULATOROWY SEA 20 - DYSZA DO SZCZELIN - DYSZA UNIWERSALNA ZE...
Stihl SHE 71 Odkurzacz...
  • -120,00 zł
W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI: - ODKURZACZ Z FUNKCJĄ DMUCHAWY SHE 71 - WOREK DO ODKURZACZA 45L - DYSZA  SSĄCA...
Stihl SHE 81 Odkurzacz...
  • -90,00 zł
W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI: - ODKURZACZ Z FUNKCJĄ DMUCHAWY SHE 81 - WOREK DO ODKURZACZA 45L - DYSZA  SSĄCA...
STIHL SEA 20 Odkurzacz...
  • -40,00 zł
W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI: - ODKURZACZ AKUMULATOROWY SEA 20 - DYSZA DO SZCZELIN - DYSZA UNIWERSALNA ZE...

Dywany z jesiennych, kolorowych liści prezentują się pięknie. Każdy lubi je oglądać podczas spacerów w parku, w lesie i …. tylko tam. Fruwające w ogrodzie liście szybko tracą swój urok na rzecz irytacji właściciela. Nieposprzątane ekspresowo butwieją i zmieniają posesję w jeden wielki kompostownik. Jesienna aura często nie zachęca do pracy z grabiami, a gwałtowny wiatr potrafi szybko rozwiać górkę ułożoną z liści. Ze skuteczną pomocą może przyjść jednak profesjonalny odkurzacz ogrodowy. Jak działa to urządzenie?

Działanie odkurzacza do liści

Podstawowymi elementami każdego odkurzacza ogrodowego jest rura ssąca oraz pojemnik na trawę i liście zebrane z trawnika. Wciągnięte przez rurę zanieczyszczenia trafiają prosto do dedykowanego pojemnika - najczęściej mającego formę płóciennego worka. Urządzenie nie tylko odkurza tereny zielone, ale także rozdrabnia pobrane liście i trawę.

Trafiające do pojemnika zanieczyszczenia mają znacznie mniejszą objętość, co umożliwia wydłużoną pracę bez konieczności opróżniania worka. Rozdrobnione liście i trawa z powodzeniem sprawdzą się w sezonie wiosennym jako nawóz do roślin. Stosowanie odkurzacza do liści jest zatem nie tylko niezwykle wygodne, ale także bardzo ekologiczne - zebrane i odpowiednio zmielone odpady zielone z powodzeniem użyźnią glebę.

Dwa w jednym - odkurzacz do liści z opcją dmuchawy

Wiele osób zamiennie stosuje określenia odkurzacz ogrodowy i dmuchawa. To jednak spory błąd. Działanie odkurzacza polega na wykorzystaniu mocy ssącej powietrza, natomiast w przypadku dmuchawy - na jego wydmuchu z dużą siłą. Zupełnie inne są też cele wykorzystywania tych urządzeń. Zadaniem odkurzacza do liści jest oczyszczenie terenu i pobranie liści oraz trawy do worka, natomiast dmuchawy - przekierowanie zalegających na trawniku odpadów w jedno, wybrane miejsce.

Ogrodnicy nie muszą już jednak wybierać - zdecydowana większość odkurzaczy ogrodowych ma opcję dmuchawy. Takie modele wyposażone są w przełącznik, który ekspresowo zmienia tryb pracy urządzenia. Sprzęt typu “dwa w jednym” to oszczędność pieniędzy w portfelu i miejsca w garażu, a także idealne rozwiązanie do sprzątania trudno dostępnych miejsc, które wymagają wykorzystania tych dwóch trybów pracy.

Elektryczny odkurzacz ogrodowy

Najpopularniejszym wariantem odkurzaczy ogrodowych są ich wersje zasilane elektrycznie. Wymagają one wprawdzie podłączenia do źródła prądu, jednak ich czas pracy jest nieograniczony. Na tym właśnie polega ich przewaga nad akumulatorowymi odpowiednikami, które stosunkowo szybko wymagają kolejnego ładowania, a co za tym idzie - przerwy w eksploatacji.

Swobodę ruchów ogrodnika ogranicza nieco przewód elektryczny, jednak w przypadku niewielkich przydomowych ogródków nie stanowi to znaczącego utrudnienia. Dedykowany zaczep na kabel pozwala na jego komfortowe ułożenie w sposób, który nie przeszkadza użytkownikowi ogrodowego odkurzacza elektrycznego w wykonaniu pracy.

Filtruj według

Cena

  • 379,00 zł - 749,00 zł