Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce.

Kosiarki elektryczne


Aktywne filtry

Kosiarka elektryczna Stihl...
  • -94,00 zł
Jeśli potrzebujesz zwrotnego i lekkiego urządzenia, które jest stworzone do dbania o trawę na małych powierzchniach, to...
Kosiarka elektryczna Stihl...
  • -170,00 zł

Kosiarka elektryczna Stihl RME 339, Kompaktowa kosiarka elektryczna do...

Cena 979,00 zł Cena podstawowa 1 149,00 zł
Kosiarka elektryczna STIHL RME 339 przeznaczona do pracy na trawnikach do 500 m². Szerokość koszenia wynosząca 37 cm czyni z...
Kosiarka elektryczna Stihl...
  • -134,00 zł

Kosiarka elektryczna Stihl RME 339 C, Kompaktowa kosiarka elektryczna z...

Cena 1 265,00 zł Cena podstawowa 1 399,00 zł
Kosiarka STIHL RME 339 C o szerokości koszenia 37 cm jest idealna do małych trawników. Urządzenie charakteryzuje się...
Kosiarka elektryczna Stihl...
  • -104,00 zł

Kosiarka elektryczna Stihl RME 443, Kompaktowa kosiarka elektryczna z...

Cena 1 395,00 zł Cena podstawowa 1 499,00 zł
Kosiarka elektryczna STIHL RME 443 dobrze radzi sobie na trawniku, a jednocześnie jest przyjazna środowisku. Ta cicha,...
Kosiarka elektryczna Stihl...
  • -154,00 zł

Kosiarka elektryczna Stihl RME 443 C, Kompaktowa kosiarka elektryczna z...

Cena 1 645,00 zł Cena podstawowa 1 799,00 zł
Dzięki kosiarce elektrycznej STIHL RME 443 C koszenie trawy jest wygodne i bardzo ergonomiczne. Komfortowy pojedynczy uchwyt...

Tanie, zwrotne, lekkie - to tylko kilka z wielu zalet elektrycznych kosiarek do trawy. Małe urządzenia potrafią robić wielkie rzeczy i są absolutnie niezbędne w pielęgnacji przydomowego ogródka.

Proste rozwiązania elektrycznych kosiarek ogrodowych

Elektryczne kosiarki ogrodowe wymagają do swojej pracy podłączenia do źródła prądu. Z powodu ograniczonej długości kabla, sprawdzą się najlepiej na niewielkich przestrzeniach, zlokalizowanych w pobliżu domu. Korzystanie ze sprzętu zasilanego elektryczne wymaga od użytkownika zwiększonej ostrożności. Modele są jednak wyposażone w specjalne zaczepy na kabel, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo korzystania z elektrycznych kosiarek do trawy.

Dzięki prostej budowie sprzęt ma także niewielkie gabaryty. Małe, elektryczne kosiarki ogrodowe pozwalają na precyzyjne skrócenie każdego fragmentu trawnika. Łatwo też przechowywać je w ciasnym garażu.

Wyjątkowa lekkość i zwrotność

Obudowy ogrodowych kosiarek elektrycznych wykonane są z tworzywa sztucznego, wykazującego wyjątkową odporność na uszkodzenia zewnętrzne i promieniowanie UV. Materiał ten doskonale radzi sobie także z bardzo wysokimi temperaturami zewnętrznymi. Zastosowanie tworzywa sztucznego do konstrukcji urządzeń nie tylko stanowi gwarancję ich wytrzymałości, ale powoduje także, że ogrodowe kosiarki elektryczne są bardzo lekkie i zwrotne. Ich prowadzenie nie wymaga od użytkownika dużego wysiłku, a lawirowanie między przeszkodami przydomowego ogródka nie sprawia najmniejszych problemów.

Jeśli jednak ogrodnik chciałby jeszcze bardziej ułatwić sobie pracę, wówczas dobrym wyborem będzie zakup sprzętu z gamy elektrycznych kosiarek do trawy z napędem. W takiej sytuacji wystarczające jest wyłącznie kontrolowanie ruchu urządzenia.

Ekologiczny aspekt użytkowania ogrodowych kosiarek elektrycznych

Osoby mające na uwadze dobro środowiska powinny zdecydowanie postawić na elektryczne kosiarki do trawy. Dlaczego? W przeciwieństwie do spalinowych wersji nie wymagają one do działania paliwa, a co za tym idzie - nie emitują szkodliwych dla powietrza spalin. Ich praca jest także stosunkowo cicha i nie zakłóca spokoju sąsiadów. Rozwiązaniem jeszcze bardziej ekologicznym jest zakup ogrodowej kosiarki do trawy z funkcją mulczowania. Funkcja ta polega na rozdrabnianiu skoszonej trawy, która jest prawdziwym dobrodziejstwem dla zielonych terenów. Na czym polega jej sukces?

  • Stanowi naturalny nawóz.
  • Ogranicza ilość uzyskanej w procesie koszenia trawy.
  • Zmniejsza erozję gleby.
  • Zatrzymuje wilgoć w glebie (bardzo istotne w trakcie upałów).
  • Ogranicza wzrost niechcianych chwastów.

    Zalet jest bardzo wiele, dlatego warto zainteresować się elektrycznymi kosiarkami do trawy z funkcją mulczowania.

    Niska cena - niska jakość? Niekoniecznie...

    Jedną z największych zalet elektrycznych kosiarek ogrodowych jest ich niska cena. Ciekawe modele można kupić za mniej niż 500 zł, co jest bardzo dobrą wiadomością dla ogrodników z ograniczonym budżetem. Warto jednak pamiętać, że kosiarki tego typu wymagają do swojej pracy źródła prądu, dlatego nie sprawdzą się w miejscach pozbawionych elektryczności. W przypadku działek z mediami użytkowanie tych urządzeń wymagałoby korzystania z długich przedłużaczy, co z kolei jest uciążliwe i wiąże się z ryzykiem przecięcia kabla. Problemem dla elektrycznych kosiarek do trawy może być także praca na nierównym terenie.