Pilarki elektryczne


Aktywne filtry

Stihl MSE 141 Pilarka...
  • -50,00 zł

Stihl MSE 141 Pilarka elektryczna, moc 1400 W, prowadnica 35 cm

Cena 699,00 zł Cena podstawowa 749,00 zł
W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI: - PILARKA ELEKTRYCZNA MSE 141 - ORYGINALNA PROWADNICA STIHL  35...
Stihl MSE 170 C Pilarka...
  • -166,00 zł

Stihl MSE 170 C Pilarka elektryczna, moc 1700W, prowadnica 35 cm

Cena 1 033,00 zł Cena podstawowa 1 199,00 zł
W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI: - PILARKA ELEKTRYCZNA MSE 170 C - ORYGINALNA PROWADNICA STIHL...
Stihl MSE 190 C Pilarka...
  • -195,00 zł

Stihl MSE 190 C Pilarka elektryczna, moc 1900 W, prowadnica 35 cm

Cena 1 154,00 zł Cena podstawowa 1 349,00 zł
W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI: - PILARKA ELEKTRYCZNA MSE 190 C - ORYGINALNA PROWADNICA STIHL...
Stihl MSE 210 C-B 35CM...
  • -220,00 zł
W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI: - PILARKA ELEKTRYCZNA MSE 210 C-B - ORYGINALNA PROWADNICA STIHL...
Stihl MSE 230 C-B 35CM...
  • -300,00 zł

Stihl MSE 230 C-B 35CM Pilarka elektryczna,Wydajna pilarka o mocy 2300W z...

Cena 1 699,00 zł Cena podstawowa 1 999,00 zł
W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI: - PILARKA ELEKTRYCZNA MSE 230 C-B - ORYGINALNA PROWADNICA STIHL...
Stihl MSE 250 Pilarka...
  • -430,00 zł

Stihl MSE 250 Pilarka elektryczna, moc 2500W, prowadnica 40CM

Cena 2 369,00 zł Cena podstawowa 2 799,00 zł
W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI: - PILARKA ELEKTRYCZNA MSE 250 C - ORYGINALNA PROWADNICA STIHL...

Właściciele niewielkich działek czy ogrodów mogą mieć opory przed inwestycją w drogie urządzenia do cięcia drewna. Część prac wykonywana jest zazwyczaj sporadycznie, a poświęcenie dużego budżetu na rzadko użytkowany sprzęt nie jest bardzo atrakcyjną propozycją. Kompromisem pomiędzy funkcjonalnością, a ceną z pewnością będzie wybór modelu z asortymentu łańcuchowych pił elektrycznych.

Zalety pilarek elektrycznych do drewna

Jakie są zatem plusy pilarek elektrycznych do drewna? To przede wszystkim niska cena w porównaniu z kosztami pilarek spalinowych i akumulatorowych. Oszczędność gotówki to jednak nie jedyna zaleta pił elektrycznych. Jest nią także brak szkodliwych dla obsługujących urządzenie osób i środowiska spalin. Praca ze sprzętem jest także komfortowa, dzięki niższemu poziomowi hałasu. Ponadto stosunkowo niska waga znacząco ułatwia korzystanie z pił elektrycznych do drewna - sprzęty nie emitują mocnych drgań, przez co łatwiej utrzymać je w dłoni, aby precyzyjnie wykonać niezbędne zabiegi pielęgnacyjne.

Wykorzystanie lekkich materiałów konstrukcyjnych jest szczególnie istotne w przypadku piły elektrycznej do gałęzi. Przycinanie odbywa się w specyficznych, często trudnych warunkach (na przykład w gęstych koronach drzew czy na wysokich drabinach). Urządzenie musi być jak najbardziej poręczne i mobilne, aby zapewnić nie tylko łatwe użytkowanie, ale także bezpieczeństwo dla osoby obsługującej sprzęt. Jeszcze większym ułatwieniem dla osób poszukujących urządzenia docelowo przeznaczonego do pielęgnacji drzew jest zakup piły elektrycznej na wysięgniku. Jego wysokość jest dowolnie regulowana przez użytkownika w taki sposób, aby nie musiał wchodzić na drabinę. Część modeli posiada także opcję podświetlenia korony drzewa, dzięki czemu każda zbędna gałązka jest doskonale widoczna.

Wady łańcuchowych pił elektrycznych

Piły elektryczne, poza wymienionymi wyżej zaletami, posiadają także kilka wad. Jedną z największych jest konieczność podłączenia urządzenia do źródła prądu za pomocą kabla. Taki sposób zasilania znacząco ogranicza swobodę ruchów, a także wiąże się z ryzykiem jego przecięcia. Korzystanie z pilarek elektrycznych do drewna jest zupełnie wykluczone na działkach pozbawionych dostępu do elektryczności.

Decydując się na zakup piły elektrycznej do gałęzi lub piły elektrycznej na wysięgniku należy mieć świadomość, że są to sprzęty z możliwościami ściśle określonymi w specyfikacji. Niemniej jednak, nawet większe piły elektryczne nie poradzą sobie z grubymi pniami drzew - nie generują one tak dużej mocy jak ich spalinowe i akumulatorowe odpowiedniki.

Łatwość użytkowania elektrycznych pił łańcuchowych

Pomimo ograniczenia w postaci kabla, pilarki elektryczne do drewna są łatwe w obsłudze. Sprzęt działa zaraz po podłączeniu do prądu i nie wymaga specjalnych zabiegów przed uruchomieniem. Dla porównania - piły spalinowe do rozruchu wymagają specjalnej mieszanki paliwa i oleju, a akumulatorowe - wcześniejszego naładowania.

Ewentualna naprawa pił elektrycznych jest stosunkowo prosta i tania. Sprzęty te cechują się niezawodnością i ekonomicznym trybem pracy. Jeśli zatem będziesz wykorzystywać urządzenie do niewielkich prac na swoim podwórku, elektryczna piła łańcuchowa jest zdecydowanie dla Ciebie.