Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce.

Dmuchawy spalinowe


Aktywne filtry

Szybko oczyszcza teren z liści i ściętej trawy. Wyposażona w okrągłą dyszę, silnik 2-MIX, przycisk STOP.
Dmuchawa ręczna spalinowa...
  • -155,00 zł

Dmuchawa ręczna spalinowa Stihl BG 86

Cena 1 444,00 zł Cena podstawowa 1 599,00 zł
Do oczyszczania dużych powierzchni z liści i skoszonej trawy. Filtr HD2 umożliwia zastosowanie urządzenia również w warunkach...
Dmuchawa plecakowa...
  • -110,00 zł

Dmuchawa plecakowa spalinowa Stihl BR 200 Bardzo lekki model podstawowy

Cena 1 989,00 zł Cena podstawowa 2 099,00 zł
Plecakowa, kompaktowa dmuchawa ze skutecznym systemem antywibracyjnym i silnikiem 2-MIX. Umożliwia komfortowe usuwanie resztek...
Dmuchawa plecakowa...
  • -160,00 zł

Dmuchawa plecakowa spalinowa Stihl BR 450 Wyjątkowo wydajna dmuchawa dla...

Cena 2 439,00 zł Cena podstawowa 2 599,00 zł
Wydajna dmuchawa z regulowaną długością dyszy i regulacją uchwytu bez konieczności stosowania narzędzi. Doskonała do...
Dmuchawa plecakowa...
  • -250,00 zł

Dmuchawa plecakowa spalinowa Stihl BR 500 Cicha dmuchawa z silnikiem 4-MIX

Cena 2 849,00 zł Cena podstawowa 3 099,00 zł
Mocna, cicha dmuchawa plecakowa do szybkiego, ekonomicznego oczyszczania dużych powierzchni w rejonach wymagających zachowania...
Dmuchawa plecakowa...
  • -260,00 zł

Dmuchawa plecakowa spalinowa Stihl BR 700 Najmocniejsza dmuchawa spalinowa,...

Cena 3 089,00 zł Cena podstawowa 3 349,00 zł
Bardzo wydajna dmuchawa o dużej mocy. Optymalna do porządkowania dużych terenów zielonych ze trawy, ściętego żywopłotu i liści.
Mocna, komfortowa dmuchawa z elektrycznym rozrusznikiem Elektrostart (F) i STIHL ErgoStart. Dzięki praktycznej funkcji...

Kolorowe liście rozdmuchiwane przez wiatr w każdym możliwym kierunku to dla niektórych malowniczy, a dla innych - nieco męczący widok. Próby zapanowania nad sytuacją często nie przynoszą zadowalających efektów, a korzystanie z tradycyjnych grabi przyprawia o ból głowy (i mięśni). Czy można wygrać z wietrzną pogodą i skierować opadające liście dokładnie tam, gdzie się zechce? Oczywiście, że tak! Wystarczy skorzystać z profesjonalnej dmuchawy do liści.

Dmuchawa ogrodowa - jak to działa?

Działanie dmuchawy polega na wypuszczaniu strumienia powietrza w celu przekierowania liści w wybrane miejsce. To świetne rozwiązanie dla ogrodników, którym zależy na uporządkowaniu dużych przestrzeni. Stosowanie w takich miejscach zwyczajnych grabi nie tylko wiąże się z bardzo męczącą pracą, ale jest także czasochłonne. Wykorzystanie dmuchawy do liści znacząco skraca czas pracy. Urządzenia co do zasady są także lekkie, wyposażone w wygodny pas mocujący na ramię i biodra. Operacja oczyszczania terenu będzie zatem nie tylko szybka, ale bardzo komfortowa.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem dmuchawy ogrodowej?

Funkcjonowanie dmuchawy ogrodowej opiera się na silnym wydmuchu powietrza. To od jego prędkości zależy ostateczna siła urządzenia i osiągane przez nią rezultaty.

Parametr maksymalnej prędkości wydmuchu powietrza określany jest w km/h lub m/s. Zasada jest prosta - im jest on wyższy, tym większa jest wydajność całego urządzenia. Większość modeli dmuchaw do liści pozwala na dowolne ustawienie oczekiwanej prędkości wydmuchiwanego powietrza i dostosowanie jej do aktualnych potrzeb. Sterowanie odbywa się zazwyczaj za pomocą przełączników.

Przed dokonaniem wyboru dmuchawy ogrodowej warto zwrócić uwagę na element wprawiający ją w ruch - mianowicie na silnik. Poza wysoką mocą powinien on emitować jak najmniejszą ilość szkodliwych - dla środowiska naturalnego - substancji. Porządkowane liście mogą być w przyszłości wykorzystane w formie kompostu – po co więc niepotrzebnie je zanieczyszczać?

Dlaczego dmuchawa ogrodowa spalinowa to najlepszy wybór?

Na rynku można znaleźć wiele modeli dmuchaw ogrodowych o różnych źródłach zasilania, jednak zdecydowanie największą popularnością cieszą się dmuchawy spalinowe. Dlaczego?

Dmuchawy elektryczne są wprawdzie atrakcyjne cenowo, jednak ich zasięg jest ograniczany przez długość kabla. To rozwiązanie sprawdza się w ogródkach zlokalizowanych w pobliżu domu, jednak z tych miejsc liście zazwyczaj są w pełni usuwane, a nie gromadzone w określonej strefie.

Alternatywnym rozwiązaniem są dmuchawy akumulatorowe, których nie ogranicza zasięg kabla. Wymagają one jednak ładowania i mają określony czas pracy, a do tego są stosunkowo ciężkie.

Właśnie dlatego zdecydowanie najlepszą opcją jest wybór spalinowej dmuchawy ogrodowej. Cechuje się ona zdecydowanie największą mocą, a czas jej działania uzależniony jest od dostępnego paliwa. Bez obaw można wybrać się z nią na porządki na działce pozbawionej elektryczności i szybko uporządkować nawet bardzo rozległe tereny zielone. Dmuchawa spalinowa o wysokich parametrach technicznych posłuży ogrodnikowi przez wiele długich lat!