Podkaszarki i kosy elektryczne


Aktywne filtry

Stihl FSE 31 Kosa...
  • -34,00 zł

Stihl FSE 31 Kosa elektryczna, Bardzo lekka podkaszarka elektryczna

Cena 265,00 zł Cena podstawowa 299,00 zł
W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI: - KOSA ELEKTRYCZNA FSE 31 - GŁOWICA TNĄCA - OSŁONA GŁOWICY - UCHWYT...
Stihl FSE 52 Kosa...
  • -80,00 zł

Stihl FSE 52 Kosa elektryczna, Lekka kosa elektryczna

Cena 369,00 zł Cena podstawowa 449,00 zł
W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI: - KOSA ELEKTRYCZNA FSE 52 - GŁOWICA TNĄCA AUTOCUT C 3-2 - OSŁONA GŁWICY -...
Stihl FSE 60 Kosa...
  • -100,00 zł

Stihl FSE 60 Kosa elektryczna, Trwała kosa elektryczna

Cena 499,00 zł Cena podstawowa 599,00 zł
W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI: - KOSA ELEKTRYCZNA FSE 60 - GŁOWICA TNĄCA AUTOCUT C 6-2 - OSŁONA GŁWICY -...
Stihl FSE 71 Kosa...
  • -100,00 zł

Stihl FSE 71 Kosa elektryczna, Komfortowa kosa elektryczna

Cena 599,00 zł Cena podstawowa 699,00 zł
W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI: - KOSA ELEKTRYCZNA FSE 71 - GŁOWICA TNĄCA AUTOCUT C 6-2 - OSŁONA GŁWICY -...
Stihl FSE 81 Kosa...
  • -140,00 zł

Stihl FSE 81 Kosa elektryczna,Mocna kosa elektryczna

Cena 759,00 zł Cena podstawowa 899,00 zł
W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI: - KOSA ELEKTRYCZNA FSE 81 - GŁOWICA TNĄCA AUTOCUT C 6-2 - OSŁONA GŁWICY WRAZ Z...

Każdy ogródek zasługuje na wyjątkowe traktowanie i starannie wypielęgnowany trawnik. Wszyscy marzą o idealnie równej działce, jednak w praktyce nierówności terenu wielokrotnie uniemożliwiają sprawne manewrowanie tradycyjną kosiarką. Idealnym rozwiązaniem będzie wtedy zakup modelu z gamy elektrycznych kos mechanicznych.

W jaki sposób działają elektryczne wykaszarki do trawy? Od czego uzależniona jest ich cena?

Za działanie większości elektrycznych podkaszarek i wykaszarek mechanicznych odpowiada nylonowa żyłka, znajdująca się w głowicy urządzenia. To właśnie ona przycina trawę na odpowiednią długość. W tańszych modelach długość żyłki jest indywidualnie regulowana przez użytkownika. Istnieje także rozwiązanie półautomatyczne, polegające na wysuwaniu żyłki po jej lekkim dociśnięciu do podłoża. Najwygodniejszą wersją jest ta w pełni zautomatyzowana, która sama dobiera odpowiednią długość żyłki do koszenia terenu. Zasada jest prosta: im więcej udogodnień, tym cena sprzętu będzie wyższa.

Niska waga gwarancją komfortowego użytkowania

Niewątpliwą zaletą elektrycznych wykaszarek mechanicznych jest ich stosunkowo niska waga. Najlżejsze modele ważą nawet poniżej trzech kilogramów! To szczególnie istotna informacja dla kobiet, dla których praca z tego typu narzędziami często wiąże się ze zbyt dużym obciążeniem fizycznym.

Elektryczne podkaszarki żyłkowe posiadają także opcję regulacji uchwytu pałąkowego oraz długości wysięgnika sprawiające, że sprzęt idealnie współgra ze wzrostem osoby użytkującej sprzęt.

Konieczność podłączenia elektrycznej kosy do źródła prądu

Największą wadą elektrycznych wykaszarek żyłkowych oraz elektrycznych podkaszarek mechanicznych jest konieczność stałego połączenia tych urządzeń ze źródłem prądu. To szczególnie uciążliwe w przypadku pracy na dużych, otwartych przestrzeniach, gdzie trudno o dostęp do gniazdka. Poszerzanie zasięgu pracy dodatkowymi przedłużaczami jest nie tylko niewygodne, ale także niebezpieczne – podczas koszenia trzeba być wyjątkowo czujnym, aby nie naruszyć przewodów.

Minusy elektrycznych podkaszarek ogrodowych odczuwalne na działce dużych działkach, nie muszą stanowić analogicznej uciążliwości w niewielkim, przydomowym ogródku. Dostępność źródeł prądu w takich miejscach jest znacznie większa, a dzięki dedykowanemu uchwytowi kabel pozostaje na swoim bezpiecznym miejscu. Do podkaszarki i wykaszarki dokupić można także szelki, które dodatkowo ułatwiają pracę ogrodnika.

Tanie i dobre - budżetowe wykaszarki do trawy, które nie drenują portfela

Czynnikiem decydującym o wyborze modelu z asortymentu elektrycznych kos do trawy jest przede wszystkim ich niska cena - ultralekką można kupić już za 200 zł. Elektryczne wykaszarki do trawy o korzystnych parametrach są już dostępne w cenie nieco ponad 300 zł. Taki sprzęt posłuży Ci przez wiele lat, a inwestycja nie wpłynie negatywnie na budżet domowy. Małe rozmiary urządzeń pozwolą Ci zaoszczędzić także… miejsce w garażu!

Filtruj według

Cena

  • 265,00 zł - 899,00 zł