Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce.

Podkaszarki i kosy elektryczne


Aktywne filtry

Stihl FSE 31 Kosa...
  • -40,00 zł

Stihl FSE 31 Kosa elektryczna, Bardzo lekka podkaszarka elektryczna

Cena 269,00 zł Cena podstawowa 309,00 zł
Lekka i bardzo poręczna kosa elektryczna z regulowanym uchwytem pałąkowym i regulacją długości wysięgnika. Doskonała do...
Stihl FSE 52 Kosa...
  • -54,00 zł

Stihl FSE 52 Kosa elektryczna, Lekka kosa elektryczna

Cena 365,00 zł Cena podstawowa 419,00 zł
Lekka, mocna podkaszarka elektryczna. Idealna do prac wykończeniowych i wyrównywania krawędzi trawników w przydomowym...
Stihl FSE 60 Kosa...
  • -70,00 zł

Stihl FSE 60 Kosa elektryczna, Trwała kosa elektryczna

Cena 529,00 zł Cena podstawowa 599,00 zł
Do prac związanych z nadawaniem formy, prac wykończeniowych i wykaszania mniejszych powierzchni. Uchwyt pałąkowy, automatyczna...
Stihl FSE 71 Kosa...
  • -70,00 zł

Stihl FSE 71 Kosa elektryczna, Komfortowa kosa elektryczna

Cena 629,00 zł Cena podstawowa 699,00 zł
Do prac związanych z nadawaniem formy, prac wykończeniowych i wykaszania mniejszych powierzchni. Komfortowy uchwyt pałąkowy,...
Stihl FSE 81 Kosa...
  • -120,00 zł

Stihl FSE 81 Kosa elektryczna,Mocna kosa elektryczna

Cena 729,00 zł Cena podstawowa 849,00 zł
Do prac związanych z nadawaniem formy, prac wykończeniowych i wykaszania mniejszych powierzchni. Miękki uchwyt, uchwyt...

Każdy ogródek zasługuje na wyjątkowe traktowanie i starannie wypielęgnowany trawnik. Wszyscy marzą o idealnie równej działce, jednak w praktyce nierówności terenu wielokrotnie uniemożliwiają sprawne manewrowanie tradycyjną kosiarką. Idealnym rozwiązaniem będzie wtedy zakup modelu z gamy elektrycznych kos mechanicznych.

W jaki sposób działają elektryczne wykaszarki do trawy? Od czego uzależniona jest ich cena?

Za działanie większości elektrycznych podkaszarek i wykaszarek mechanicznych odpowiada nylonowa żyłka, znajdująca się w głowicy urządzenia. To właśnie ona przycina trawę na odpowiednią długość. W tańszych modelach długość żyłki jest indywidualnie regulowana przez użytkownika. Istnieje także rozwiązanie półautomatyczne, polegające na wysuwaniu żyłki po jej lekkim dociśnięciu do podłoża. Najwygodniejszą wersją jest ta w pełni zautomatyzowana, która sama dobiera odpowiednią długość żyłki do koszenia terenu. Zasada jest prosta: im więcej udogodnień, tym cena sprzętu będzie wyższa.

Niska waga gwarancją komfortowego użytkowania

Niewątpliwą zaletą elektrycznych wykaszarek mechanicznych jest ich stosunkowo niska waga. Najlżejsze modele ważą nawet poniżej trzech kilogramów! To szczególnie istotna informacja dla kobiet, dla których praca z tego typu narzędziami często wiąże się ze zbyt dużym obciążeniem fizycznym.

Elektryczne podkaszarki żyłkowe posiadają także opcję regulacji uchwytu pałąkowego oraz długości wysięgnika sprawiające, że sprzęt idealnie współgra ze wzrostem osoby użytkującej sprzęt.

Konieczność podłączenia elektrycznej kosy do źródła prądu

Największą wadą elektrycznych wykaszarek żyłkowych oraz elektrycznych podkaszarek mechanicznych jest konieczność stałego połączenia tych urządzeń ze źródłem prądu. To szczególnie uciążliwe w przypadku pracy na dużych, otwartych przestrzeniach, gdzie trudno o dostęp do gniazdka. Poszerzanie zasięgu pracy dodatkowymi przedłużaczami jest nie tylko niewygodne, ale także niebezpieczne – podczas koszenia trzeba być wyjątkowo czujnym, aby nie naruszyć przewodów.

Minusy elektrycznych podkaszarek ogrodowych odczuwalne na działce dużych działkach, nie muszą stanowić analogicznej uciążliwości w niewielkim, przydomowym ogródku. Dostępność źródeł prądu w takich miejscach jest znacznie większa, a dzięki dedykowanemu uchwytowi kabel pozostaje na swoim bezpiecznym miejscu. Do podkaszarki i wykaszarki dokupić można także szelki, które dodatkowo ułatwiają pracę ogrodnika.

Tanie i dobre - budżetowe wykaszarki do trawy, które nie drenują portfela

Czynnikiem decydującym o wyborze modelu z asortymentu elektrycznych kos do trawy jest przede wszystkim ich niska cena - ultralekką można kupić już za 200 zł. Elektryczne wykaszarki do trawy o korzystnych parametrach są już dostępne w cenie nieco ponad 300 zł. Taki sprzęt posłuży Ci przez wiele lat, a inwestycja nie wpłynie negatywnie na budżet domowy. Małe rozmiary urządzeń pozwolą Ci zaoszczędzić także… miejsce w garażu!