Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce.

  • -540,00 zł

Stihl MS 261 Pilarka spalinowa, moc 3,0 kW / 4,1 KM silnik 2-MIX - łańcuch 67 1.3 325 RS PRO

3 459,00 zł
3 999,00 zł Zniżka 540,00 zł
Brutto
Raty Credit Agricole i Santander 0% 10 x 345,90 zł
Dostępna od ręki! Szybka wysyłka. Towar u Ciebie za 1-2dni.

Najniższa cena produktu z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem obniżki to PLN z VAT-em


Wysyłka Paczkomatem InPost

SPRAWDŹ INNE WARIANTY PILAREK:

W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI:

- PILARKA SPALINOWA MS 261

- ORYGINALNA PROWADNICA STIHL  40CM

- ORYGINALNY ŁAŃCUCH STIHL   67 1.3 325 RS PRO

- OSŁONA PROWADNICY

- KOMPLET NARZĘDZI

- INSTRUKCJA OBSŁUGI W JĘZYKU POLSKIM

- ORYGINALNA CZAPKA STIHL

- RĘKAWICE OCHRONNE

Dedykowana infolinia techniczna dla naszych klientów.

34 387 69 63

(Infolinia czynna Pn-Pt 9-17 Sobota 9-13)

➤ Autoryzowany dealer STIHL
➤ Gwarancja producenta na terenie całej Polski w każdym salonie Stihl

➤ Darmowa wysyłka od 600 zł
Łatwy zwrot przez 14 dni. Kliknij!
➤ Szybka wysyłka

★ Wysyłka za pobraniem bez opłat
★ Szybkie płatności online

🛠 Zamówienia publiczne

Zadzwoń i zamów - 34 387 69 63
Znalazłeś lepszą ofertę? Negocjuj cenę!

Opiekun produktu:

34 387 69 63

(Infolinia czynna Pn-Pt 9-17 Sobota 9-13)

[email protected]

Znakomita pilarka łańcuchowa średniej klasy. Oszczędna, ergonomiczna o minimalnej skłonności do drgań. Nowy model STIHL MS 261 to następca legendarnej pilarki łańcuchowej MS 260 (jednej z najchętniej kupowanych pilarek na świecie), doskonała do wszystkich prac, tj. trzebieży, pielęgnacji drzewostanu, pozyskiwania drewna, cięcia drewna oraz do docinania drewna na budowie.

Znakomita pilarka łańcuchowa średniej klasy. Oszczędna, ergonomiczna o minimalnej skłonności do drgań. Nowy model STIHL MS 261 to następca legendarnej pilarki łańcuchowej MS 260 (jednej z najchętniej kupowanych pilarek na świecie), doskonała do wszystkich prac, tj. trzebieży, pielęgnacji drzewostanu, pozyskiwania drewna, cięcia drewna oraz do docinania drewna na budowie. Nowoczesna, profesjonalna pilarka łańcuchowa o niskim stopniu wibracji do poważniejszych prac wokół domu i w ogrodzie ale także do rolnictwa i pielęgnacji terenów zielonych. Znakomita pilarka łańcuchowa średniej klasy. Oszczędna, ergonomiczna o minimalnej skłonności do drgań. Nowy model STIHL MS 261 to następca legendarnej pilarki łańcuchowej MS 260 (jednej z najchętniej kupowanych pilarek na świecie), doskonała do wszystkich prac, tj. trzebieży, pielęgnacji drzewostanu, pozyskiwania drewna, cięcia drewna oraz do docinania drewna na budowie.

STIHL pilarki spalinowe dla leśnictwa

Każdy pracujący w lesie znajdzie w ofercie STIHL odpowiednią pilarkę. Dla branży leśnej STIHL oferuje wysokiej jakości urządzenia o różnej klasie mocy – kompaktowe, bardzo wydajne oraz poręczne w użytkowaniu. Poczynając od lekkich pilarek spalinowych do okrzesywania i pracy z drewnem miękki, a kończąc na modelach do prac wymagających dużej wydajności i mocy, jak praca z drewnem twardym oraz do zawodów sportowych. Są to urządzenia odpowiednie do wydajnej i bezproblemowej pracy w ciągu całego roku. Mały ciężar sprawdza się zwłaszcza podczas okrzesywania i pracy w podszyciu lasu, zapewnia szybkość i komfort pracy. Już nawet mniejsze i poręczne pilarki MS 201 (1,8 kW) i MS 241 (2,3 kW) posiadają w wyposażeniu seryjnym elektroniczny system sterowania pracą silnika M-Tronic. Niezależnie czy urządzenie jest zimne czy ciepłe: elektroniczny system sterowania silnikiem automatycznie dostosowuje czas zapłonu i dozowanie paliwa. Dzięki prowadnicom o długości od 30 - 40 cm można swobodnie przemieszczać się po lesie.

Zredukowany ciężar, zwiększona moc. Im mocniejszy silnik, tym cięższa zwykle jest piła. Ponieważ w użytkowaniu liczy się każdy gram, STIHL wyposażył nowe pilarki do leśnictwa w elementy o obniżonej masie. MS 261 do lekkich i średnich zasobów waży tylko 4,9 kg w wersji komfortowej (C) z M-Tronic (M) i z silnikiem o mocy 3 kW/4,1 KM.

Wyposażenie seryjne Stihl MS 261

Zawór dekompresyjny

Stihl MS 180 - błyskawiczny napinacz

Zawór dekompresyjny pozwala podczas uruchamiania usunąć z cylindra część sprężonej mieszanki. Umożliwia to znaczną redukcję siły potrzebnej do pociągnięcia za linkę rozrusznika, odciążenie osoby obsługującej urządzenie i ochronę całego systemu rozruchu urządzenia.

System filtrów powietrza o długiej żywotności

Stihl MS 180 - błyskawiczny napinacz

System filtrów powietrza o długiej żywotności wydłuża znacząco okresy pracy pomiędzy czyszczeniami filtra. Większe i cięższe drobiny są wyrzucane przez siłę odśrodkową na zewnątrz, a następnie przez wznoszącą się rampę dodatkowo wyrzucane do góry. Wstępnie oczyszczone powietrze jest doprowadzane do filtra powietrza.

Silnik STIHL 2-MIX

Stihl MS 180 - błyskawiczny napinacz

Dwusuwowy silnik STIHL w technologii 2-MIX zapewnia dużą moc, a przy tym oszczędność zużycia paliwa do 20% w porównaniu do dwusuwowych silników STIHL o podobnej mocy bez technologii 2-MIX. Emisja spalin spada o ok. 50%.

Nakrętka z zabezpieczeniem przed zgubieniem

Stihl MS 180 - błyskawiczny napinacz

Przy wymianie zestawu tnącego zastosowano praktyczną nakrętkę pokrywy koła napędowego z zabezpieczeniem przed zgubieniem.

Pompa olejowa z regulacją wydajności

Stihl MS 180 - błyskawiczny napinacz

Pozwala na dokładne, odpowiednie do potrzeb smarowanie. Oznaczenie E gwarantuje doprowadzenie odpowiedniej ilości oleju w każdych warunkach roboczych. Profesjonaliści dozują dokładnie. Pompa umożliwia redukcję zużycia oleju do 50%.

Czterokanałowa technika STIHL

Stihl MS 180 - błyskawiczny napinacz

W czterech kanałach przelotowych następuje zawirowanie mieszanki paliwowo-powietrznej przed zapłonem. Zapewnia to lepsze spalanie paliwa i znacznie podnosi sprawność silnika. Skutek: mniejsze zużycie paliwa i wysoki moment obrotowy w szerokim przedziale obrotów.

System antywibracyjny

Stihl MS 180 - błyskawiczny napinacz

Mocne wibracje przenoszone przez uchwyty urządzeń mechanicznych mogą prowadzić do choroby wibracyjnej. Z tego powodu STIHL stworzył system antywibracyjny. W urządzeniach mechanicznych wyposażonych w system AV strefy uchwytów znacznie redukują liczbę drgań wytwarzanych przez silnik spalinowy i pracujące narzędzie.

Wielofunkcyjny przełącznik

Stihl MS 180 - błyskawiczny napinacz

Obsługa wszystkich ważnych funkcji pilarki, takich jak rozruch na ciepło i na zimno, praca i wyłączanie odbywa się za pomocą jednej dźwigni. Rozwiązanie to zapewnia wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo obsługi, ponieważ prawa ręka przez cały czas spoczywa na uchwycie.

Kompensator

Stihl MS 180 - błyskawiczny napinacz

Wyczyszczenie filtra staje się konieczne dopiero wtedy, gdy moc silnika wyraźnie spadnie. W Umieszczony w gaźniku kompensator STIHL sprawia, że pomimo wzrostu zanieczyszczenia filtra powietrza moc silnika, zawartość substancji szkodliwych w spalinach oraz zużycie paliwa przez dłuższy czas pozostają stałe. W ten sposób możliwa jest dłuższa praca bez konieczności przeprowadzania czynności serwisowych.

Boczny napinacz piły łańcuchowej

Stihl MS 180 - błyskawiczny napinacz

Śruba napinacza obracana jest specjalnym pokrętłem przechodzącym przez pokrywę koła napędowego piły łańcuchowej. Umożliwia to uniknięcie kontaktu dłoni z ostrą piłą łańcuchową i ostrymi zębami zderzaka oporowego.

STIHL Ematic-System

Stihl MS 180 - błyskawiczny napinacz

System STIHL Ematic składa się z prowadnicy Ematic, piły łańcuchowej Oilomatic oraz pompy olejowej z regulacją wydajności wzgl. redukcją ilości tłoczonego oleju. Specjalna konstrukcja prowadnicy i piły łańcuchowej sprawia, że każda kropla oleju dociera dokładnie w te miejsca piły łańcuchowej, gdzie jest najbardziej potrzebna. Umożliwia to redukcję zużycia oleju smarującego piłę łańcuchową do 50%.

STIHL ElastoStart

Stihl MS 180 - błyskawiczny napinacz

Ciśnienie sprężania powoduje podczas uruchamiania silników spalinowych powstawanie odbić obciążających mięśnie i stawy operatora. Element amortyzujący umieszczony w specjalnym uchwycie rozrusznika pochłania i przekazuje występujące siły zgodnie z przebiegiem cyklu sprężania umożliwiając tym samym płynne uruchomienie urządzenia bez szarpnięć.

Układ wstępnego ogrzewania gaźnika

Stihl MS 180 - błyskawiczny napinacz

Pilarki łańcuchowe STIHL wyposażone w układ wstępnego ogrzewania gaźnika są niezawodne nawet wtedy, gdy na dworze jest zimno: w zimowym trybie pracy ogrzane powietrze przepływa wokół gaźnika. Rozwiązanie takie skutecznie zapobiega oblodzeniu gaźnika. Przestawienie z trybu letniego na zimowy jest bardzo proste i sprowadza się do jednego ruchu ręki.

Praktyczny korek zbiornika

Stihl MS 180 - błyskawiczny napinacz

Specjalne, opatentowane korki zbiorników paliwa i oleju. Zbiorniki urządzeń mechanicznych wyposażone w takie korki można szybko otworzyć i zamknąć - bez użycia siły i jakichkolwiek narzędzi.

Filtr HD2

Stihl MS 180 - błyskawiczny napinacz

Nowy filtr HD2 wykonany jest z polietylenu i posiada nawet o 70% drobniejsze pory w porównaniu z filtrami flisowymi czy poliamidowymi, co w praktyce oznacza filtrowanie najdrobniejszych cząstek zanieczyszczeń. Nowy filtr jest ponadto wodoodporny, nie absorbuje oleju i można go łatwo oczyścić. Okrągły kartusz filtra można zdemontować bez użycia narzędzi.

Więcej
Moc:
3 kW / 4,1 KM
Pojemność:
50,2 cm³
Stosunek ciężaru do mocy:
1,6 kg/kW
Długość prowadnicy:
40 cm
Podziałka piły łańcuchowej:
.325 "
Ciężar (bez paliwa, prowadnicy i piły łańcuchowej):
4,9 kg
Ciężar (komplet, bez paliwa):
5,8 kg
Poziom mocy akustycznej:
116 dB(A)
Poziom ciśnienia akustycznego:
105 dB(A)
Wartość drgań strona lewa/prawa:
3,5/3,5 m/s²

Materiały instruktażowe


Kup w zestawie

Zestaw 1 - Pilarka spalinowa Stihl MS 261, moc 3,0 kW / 4,1 KM silnik 2-MIX
Cena zestawu:

3 735,00 zł3 730,00 złOszczędzasz 5,00 zł (-0.13%)

Zestaw 4 - Pilarka spalinowa Stihl MS 261, moc 3,0 kW / 4,1 KM silnik 2-MIX
Cena zestawu:

3 626,00 zł

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: